Bizi Facebook ile takip edin
Bizi Instagram ile takip edin
Bizi Linkedin ile takip edin
Bizi Youtube ile takip edin
Bizi Pinterest ile takip edin
Menu

Haberler ve Duyurular
PARAMETRE 2012-2015

PARAMETRE 2012-2015 İSTANBUL AVRUPA YAKASI ADRES BİLGİ SİSTEMİ PROJESİNİ YÜRÜTÜYOR

PARAMETRE 2012-2015 iphone

19.06.2012 Tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Müdürlüğü tarafından yapılan İstanbul ili Avrupa yakası ilçeleri Adres Bilgi Sistemi Güncelleme projesinin çalışmalarına PARAMETRE devam ediyor.

Projede GIS Uzmanları, Harita Mühendisleri, Bilgisayar Mühendisleri, Yazılım Uzmanları ve Harita teknikeri görev almaktadır.

Süresi 27 ay olarak belirlenen projede İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan tüm ilçeleri güncelleştirme kapsamında bulunuyor.

Toplam 48500 adet yol bilgisini toplanacağı öngören projenin sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesine güncel Yol Kapı ve Yapı bilgilerini ORACLE SDE’ de teslim edilecek ve bu güncellemeleri Ulusal Adres Veri Tabanı’na (UAVT) işleniyor.

İkinci bir adım olarak, önceki projeler kapsamında asılan Kapı, Duvar ve Direk tip tabelaların eksiklerini giderecek ve yeni eklenecek tabelalar ile şehrin adres bilgilerini belirginleştirilecektir.

İşin başından sonuna kadar ARCGIS SERVER ve ARC SDE altyapısından faydalanmayı planlanmaktadır.

Ayrıca ; Bilgi paylaşımı noktasında ise Büyükşehir yetkililerine IPAD -  TABLET PC ve IPHONE – ANDROID çözümleri ile anlık kontrol ve raporlama olanağını da sunmayı hedeflenmektedir.
PARAMETRE 2012-2015 ekran